Homologovaná alukola pro váš vůz

Alu kola Jeep GRAND CHEROKEE

Na váš automobil Jeep GRAND CHEROKEE lze namontovat alu kola v rozměrech 16", 17", 18", 20" a 22".

Vyberte rozměr kol

V rozměru 17" nabízíme:

Zobrazit všechny na ALUGURU.CZ ->

Co znamenají jednotlivé parametry u Alu disků

Vezměme si například alu disk Dotz Hammada 8x17 5x127 ET35 Stříbrný lak . Dotz je název firmy, která alu kolo vyrábí, Hammada je konkrétní model disků od značky Dotz. Z parametrů 8x17 první číslo značuje šírků ráfku v palcích, písmeno označuje tvar profilu ráfku (nejčastější x=hluboký prolis) a druhé číslo označuje průměr ráfku kola v palcích, tedy faktickou velikost kola. Další parametr 5x127 se týká děr. První číslo označuje počet děr v disku, druhé číslo průměr roztečné kružnice děr. Dalším parametrem je ET35. ET označuje, že následující číslo se týká zálisu, číslo za zkratkou vyjadřuje přesný zális v milimetrech.

Zapsání litých kol do technického průkazu vozu Jeep GRAND CHEROKEE

Pokud rozměr kupovaných alu disků není uveden v TP vozidla, je třeba jej tam zapsat na základě typového listu, který je třeba si vyžádat v poznámce při objednávce. Zapsání je možné na pobočce příslušného dopravního inspektorátu (místně příslušný obecní úřad obce s rozšířenou působností). S sebou na úřad potřebujete technický průkaz vozidla a typový list, na kterém je navíc třeba potvrdit montáž kontrolním technikem typu K - takový technici se vyskytují na stanicích STK, avšak ne na všech, takže je třeba se předem informovat - nejčastěji jsou na STK s rozšířenou působností. Alu kola samozřejmě při návštěvě technika již musíte mít namontovaná. Po potvrzení montáže již zapsání do TP nic nebrání. Nutno podotknout, že tento jednoduchý postup platí pouze u kol výrobců, kteří drží oprávnění Ministerstva dopravy ČR vydat typový list. Všechna kola objednaná na aluguru.cz pro Jeep GRAND CHEROKEE typový list mají.

Proč zapsat alu kola do technického průkazu

Výhodou zapsání kol do TP je samozřejmě soulad se zákonem - zatímco policie víceméně tento soulad nezkoumá, v případě nehody, ať už zaviněné nebo nezaviněné, mohou být problémy s pojišťovnou, která může kvůli alukolům, která nejsou zapsány v TP i odepřít plnění. Proto se vždy vyplatí kupovat homologované alu disky, se kterými není zápis do TP žádný problém. Ke všem alu kolům objednaným pro Jeep GRAND CHEROKEE prostřednictvím aluguru.cz dostanete typový list, na základě kterého lze rozměr nezapsaný v TP bezproblému doplnit a předejít tak problémům.

Na zimu se hodí spíše plechové disky

Znáte to - všude posypová sůl, výmoly v silnici a vy si musíte dávat opravdu velký pozor na svá naleštěná alu kola. Proto velká část řidičů volí na toto roční období plechové disky. Dají se sehnat i na váš vůz Jeep. Nespornou výhodou dvou sad disků je také možnost na zimu zvolit jiný rozměr pneumatik, což může být jak praktické, tak i levnější. Plechové disky pro Jeep GRAND CHEROKEE seženete zde.

Operativní leasing Jeep GRAND CHEROKEE

Váš vůz už je značně opotřebovaný a líbí se vám Jeep? Vemte si jej na operativní leasing, model grand-cherokee je již od 15799 Kč bez DPH, a to nejen pro podnikatele. Tento model v úpravě Off-road s výkonem vám poskytne Auto Future. Jezdit v novém voze je vždy lepší, obzvlášť pokud je jeho palivem Benzín.

Další vozy Jeep

Jeep Jeep Jeep Jeep Jeep Jeep Jeep
TOPlist